Witamy w miejscu

w którym odkryjesz siebie... na nowo

Korekcja zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej

Efekty

Wygładzenie skóry, redukcja zmarszczek

Toksyna botulinowa blokuje przekazywanie impulsów między nerwami i mięśniami, powodując czasowy zanik ruchu mięśni. Preparat używamy głównie aby pozbyć się zmarszczek w górnej części twarzy - zmarszczek mimicznych. Powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych takich jak kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła czy bruzdy między brwiami jest bezpośrednio związane z powtarzającymi się ruchami mięśni leżących pod skórą.

Poprzez zastosowanie toksyny botulinowej następuje zablokowanie mięśni , co powoduje rozprostowanie istniejących zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych.

W przypadku zmarszczek bardzo głębokich , mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek: Między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła), Poprzecznych czoła, Wokół oczu (kurze łapki), Innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi

W dermatologii, toksynę botulinową stosuje się również do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach. Toksyna botulinowa podana w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę.

Przed zabiegiem

 1. Zabieg nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań.

Zabieg

Zabieg polega na domięśniowym lub śródskórnym wstrzyknięciu preparatu , w kilka miejsc, w zależności od leczonej okolicy. W zależności od liczby iniekcji trwa około 15-20 minut.

Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (EMLA) na około 20-30 min. przed zabiegiem.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 1-2 dniach. Całkowity efekt kliniczny może być widoczny po 1 tygodniu od wstrzyknięcia preparatu.

Efekt „przeciwzmarszczkowy” po wstrzyknięciu toksyny botulinowej utrzymuje się około 6 miesięcy. Jeżeli zabieg nie jest powtarzany zmarszczki mimiczne będą powoli pojawiać się w tych samych miejscach.

Po zabiegu

 1. 24 godziny po zabiegu unikać różnicy ciśnień ( latanie samolotem, nurkowanie)
 2. Ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia w ciągu 0,5-1 godziny po zabiegu
 3. Unikać masażu w miejscach iniekcji
 4. Do 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu np. zawiązywanie butów
 5. 24 godziny po zabiegu unikać spożywania alkoholu i palenia tytoniu ( słabsze działanie toksyny botulinowej)

Przeciwwskazania

 1. Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 2. Nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 3. Stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: Aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), Cyklosporyna, Tubokuraryna, pankuronium, galamina, Sukcynylocholina, Linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
 4. Miejscowe infekcje skóry
 5. Ciąża, okres laktacji

Umów się na zabieg
 • Cena zabiegu: od 200 zł

 • Czas trwania zabiegu (min): 60

O zabiegu

 • Znieczulenie: Nie                

 • Chłodzenie po zabiegu: Tak                

 • Zdolność do pracy: Tak                

 • Ilość zabiegów w serii: 1 - 2

 • Odstępy między zabiegami: 1 rok

© 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Agencja interaktywna nXgSEO