Dieta uzupełnieniem aktywności

Uprawianie sportu nawet na amatorskim poziomie to bardzo ważny element budowania silnej motywacji i troski o zdrowie. Jest to także nieodłączny element rehabilitacji oraz diety i trudno wyobrazić sobie osiągnięcie określonych wyników, bez zaangażowania się w przynajmniej umiarkowaną aktywność fizyczną.
Amatorzy, którzy zaczynają w bardzo podeszłym wieku lub kontakt ze sportem mają wyłącznie okazyjny, powinni dostosować konkretną dyscyplinę lub obciążenia do własnych możliwości. W młodym wieku przeciętny człowiek bez poważnych przypadłości i przynajmniej umiarkowanie wydolny kondycyjnie, jest w stanie z powodzeniem rozpocząć trening niemal każdego sportu.
Oczywiście niektóre treningi wymagają wsparcia trenera lub przynajmniej konsultacji ze specjalistą w zakresie opracowania konkretnego programu treningowego i dobrania właściwej diety. Aby uprawianie sportu szybko przyniosło oczekiwane rezultaty i całościowo wpłynęło na poprawę wyników badań oraz samopoczucie, wprowadzenie elementu zrównoważonej diety jest praktycznie niezbędne.

Previous post Dieta na masę 80 kg
Next post Cena za dietę?