Lekkostrawna, zróżnicowana dieta

Są wśród nas ludzie, którzy nie jedzą mięsa. Są nimi wegetarianie. Oni nie jedzą mięsa, ale ich dieta jest bogata i zróżnicowana. Nasze dieta również powinna być taka.
W przeciwieństwie do wegetarian my spożywamy mięsa. Ale nie powinno być ono jedynym posiłkiem. Powinniśmy również spożywać więcej owoców i warzyw. Powinniśmy robić sobie sałatki z warzyw, a są przeróżne. Niekiedy sałatka może zawierać mięso, a niekiedy nie. Prostym sposobem na zrobienie dobrej sałatki jest zmieszanie pomidora, ogórka, cebuli i niekiedy sera. Ale tu już wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jedni wolą tak, a inni inaczej.
Wegetarianie również często jedzą ryż i kaszę. Choć wydaje to się być mało oryginalne to jeśli dobrze połączymy kaszę, pomidory i dodamy do tego coś jeszcze to będziemy mieli smaczne danie.
Dieta wegetariańska ma pewną zaletę – pozwala schudnąć. Nie przytyjemy dzięki niej. Może więc powinniśmy ograniczyć słodycze, węglowodany, pieczywo, a spożywać więcej warzyw, owoców, ryb i kasz.

Previous post Gdy wszystkie diety zawodzą
Next post Istota zbilansowanej diety