Włączyć do swojej diety należy natomiast:

ciemne pieczywo;
chude mięso;
ryby;
warzywa;
owoce.
Ruch
Nie ma zdrowego trybu życia bez odpowiedniej porcji ruchu dziennie. Najlepiej jest ćwiczyć codziennie. Nie musi to być od razu godzinny trening na siłowni. Z powodzeniem można postawić na spacer z psem czy jazdę na rowerze. Ważne, aby w ogóle się ruszać. Tylko wtedy nasze ciało będzie naprawdę zdrowe, a my szczęśliwi i uśmiechnięci.
Witamina C i jej rola w organizmie
Wśród wielu witamin, które musimy dostarczyć naszemu ciału znajduje się również witamina C. Określana również mianem kwasu askorbinowego ma ogromne zadanie do spełnienia. Dlaczego jest taka ważna? Co jest jej najlepszym źródłem?
Witamina C odpowiada między innymi za prawidłowy przebieg procesów odpornościowych w naszym ciele. Kiedy zaczyna jej brakować, nasz organizm zaczynają nękać rozmaite infekcje zarówno wirusowe, jak i bakteryjne. Odpowiada ona także za wygląd naszej cery. Neutralizuje wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się. Dzięki witaminie C nasza cera jest rozświetlona i pełna blasku.
Witamina C bez problemu dostępna jest w każdej aptece. O wiele jednak lepiej jest sięgać po jej naturalne źródła. Duże jej ilości znajdują się w:

Next post Suplementy diety najlepsze