Dieta 1500 kalorii

Decydując się na dietę 1500 kalorii musimy pamiętać, że nasz organizm będzie domagał się większych ilości pożywienia, ponieważ dieta nie zaspokoi dziennego zapotrzebowania na kalorie. Podczas stosowania diety 1500 kalorii zmuszamy organizm do wykorzystania zgromadzonych zapasów w postaci tłuszczów. Zaletą diety jest stosowanie produktów, tak dobranych i skomponowanych, że na tej diecie nie chodzimy głodni, jak to ma miejsce w przypadku szybkich i rygorystycznych kalorycznie diet.
W tej diecie tracimy zbędne kilogramy powoli, ale na długi czas. Co ważne przez cały czas dostarczamy swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego działania. Jemy zdrowo i jednocześnie chudniemy w tempie 0,5-2 kg tygodniowo.
Na diecie 1500 kalorii możemy być do kilku tygodni. Po uzyskaniu efektów, a więc pozbyciu się nadmiernych kilogramów, powinniśmy nadal jeść zdrowo i dołączyć wysiłek fizyczny, nawet zwykły spacer np. do pracy, do szkoły pomoże w utrzymaniu osiągniętych wyników diety.

Previous post Wpływ diety na urodę
Next post Pokonaj trądzik odpowiednią dietą