Najlepsza dieta

Wiele osób, które decydują się na odchudzanie i zrzucenie zbędnego balastu kilogramów, poszukuje diet i wskazówek z nimi związanych w Internecie i kolorowej prasie. Najchętniej decydują się one na diety, które reklamują znane postacie, takie jak modelki, czy aktorki.
Niestety, jest to najczęściej dużym błędem, ponieważ diety te nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem i zdrowym odchudzaniem się. Najczęściej w rezultacie prowadzą do efektu jo-jo, czyli szybkiego powrotu do starej wagi lub nawet wagi większej niż przed rozpoczęciem kuracji.
Kiedy chcemy schudnąć i zachować efekty na długo, najlepiej jest rozpocząć swoją walkę od wizyty u lekarza, który zleci wszystkie niezbędne badania i w ten sposób wykluczy choroby, które mogą powodować nadmierne tycie. Poza tym, dobrze jest skonsultować się z dobrym dietetykiem, który powinien pomóc nam dopasować dietę do naszych indywidualnych potrzeb i oprzeć ją na naszych ulubionych produktach. Mówi się o tym, że zdrowym tempem jest zrucanie maksymalnie pięciu kilogramów w ciągu miesiąca.

Previous post Dopasowanie diety do sportu
Next post Suplementy diety uzupełnią braki składników odżywczych