Czy diety działają?

O tym jak wiele zostało utworzonych diet, które mają mieć działanie na przykład odchudzające, czy oczyszczające przekonać się można korzystając z wyszukiwarki internetowej. Niestety wiele z tych diet, jest dość drastyczna. Decydując się na dietę typowo warzywną rezygnuje się w ten sposób z potraw mięsnych na czas stosowania diety. Taka zmiana może być dość nieprzyjemnie odczuwana.
Najważniejsze w przypadku decyzji o diecie, na którą się przechodzi w konkretnym celu, najlepiej przygotowanej przez dietetyka, jest to, aby stosować ją świadomie – nie ma co na siłę przymuszać się do takiej zmiany, zwłaszcza jeśli nie przynosi efektów, jedynie efekty uboczne.
Drastyczne diety, polegające na spożywaniu tylko napojów warzywnych, czy wody mogą spowodować więcej szkód w organizmie ze względu na brak przygotowania. Tutaj bezpieczniej jest tuz przed wprowadzeniem diety nastawić organizm na określone produkty. Oznacza to, że w czasie przygotowania, spożywać więcej produktów, które są zawarte w diecie, by móc następnie zrezygnować z tych bardziej szkodliwych.

Previous post Dieta bogata w owoce i warzywa
Next post Czym jest dieta jednoskładnikowa?