Wizyta u dietetyka

Wielu osobom wydaje się, że doskonale wiedzą, na czym polega zdrowy sposób odżywiania, nie mogą one jednak schudnąć. Lekarze bardzo często zachęcają do odwiedzenia dietetyka, który powinien wskazać nam nasze podstawowe błędy żywieniowe, które popełniamy na co dzień.
Najczęściej jest to oczywiście nieregularne spożywanie posiłków i podjadanie pomiędzy nimi. Niektórzy jednak myślą, że zjadają niewiele kalorii, a okazuje się, że jest ich znacznie za dużo i stąd pojawiają się ich problemy ze zgubieniem wagi.
Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Dobry dietetyk powinien przede wszystkim przeprowadzić z pacjentem długą i uważną rozmowę. Poza tym, wskazane jest, aby dokonał on pomiarów całego ciała i zważył nas, a następnie na tej podstawie wyliczył nam prawidłową wagę, zgodną z BMI.
Uważny dietetyk powinien potrafić stworzyć dla każdego swojego pacjenta dietę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb i oprzeć ją na ulubionych produktach osoby pragnącej schudnąć. Taka dieta to sama przyjemność i można dzięki niej zdrowo schudnąć.

Previous post Wizyta u dietetyka dla kogo ?
Next post Suplementowanie codziennej diety